Nowość – Amazfit GTR 4 już dostępny w sprzedaży! Najlepszy smartwatch w swojej klasie?

Nowość – Amazfit GTR 4 już dostępny w sprzedaży! Najlepszy smartwatch w swojej klasie?

Nowość – Amazfit GTR 4 już dostępny w sprzedaży! Czy to najlepszy smartwatch w swojej klasie? Jakie nowe funkcje wprowadził producent?

Do sprzedaży trafił właśnie nowy model smartwatcha Amazfit – GTR 4. Jest to kontynuacja popularnej serii GTR.

Sprawdźmy co nowego w porównaniu z poprzednimi seriami GTR 3 i GTR 3 Pro znalazło się w tym modelu.

Wygląd, jakość wykonania

GTR 4 będzie dostępny w trzech wersjach kolorystycznych:

 • Superspeed Black (srebrno stalowa koperta z czarnym paskiem fluoroelastomerowym)
 • Vintage Brown Leather (srebrno stalowa koperta i brązowy pasek skórzany)
 • Racetrack Grey (czarno grafitowa koperta i czerwono czarny pasek nylonowy)

Na razie w sprzedaży dostępny będzie tylko wariant Superspeed black. Producent poinformował nas, że pozostałe kolory będą dostępne prawdopodobnie w Październiku. (edit: są już dostępne)

GTR 4 zaprojektowano całkiem na nowo, jego wygląd znacząco różni się od poprzednich modeli tj. GTR 2, GTR 3, GTR 3 PRO. Design nabrał bardziej sportowo-biznesowego charakteru i wygląda teraz „bardziej premium”. Producent twierdzi, że wygląd inspirowany jest „opływowym stylem i precyzją zauważalną w projektach nowoczesnych samochodów sportowych”.

Koperta o wymiarach 46x46x10,6mm została wykonana ze stopu aluminium, natomiast dolna powłoka z PC o wysokim połysku. Ekran wykonano ze szkła hartowanego, które zostało pokryte powłoką zapobiegająca odciskom palców oraz ramką przeciwodblaskową. Waga zegarka razem z paskiem to 34g. W tym modelu pozostawiono dwa przyciski fizyczne, natomiast ten dolny spłaszczono, a ten górny lekko powiększono, dla wygodniejszej obsługi np. podczas pływania.

W tym modelu jest oczywiście możliwość zmiany tarcz wyświetlacza. Do dyspozycji jest ponad 200 tarcz zegarka z obsługą Always on Display, w tym 30 animowanych tarcz oraz 4 interaktywne, czyli z możliwością personalizacji poszczególnych elementów tarczy. Jest również możliwość przesyłania własnych zdjęć na tarczę zegarka.

Całość prezentuje się całkiem nieźle, niewątpliwie spodoba się wielu użytkownikiem choć oczywiście wiadomo, że wygląd to kwestia gustu.

Obsługa, system, wydajność

GTR 4 posiada wbudowany system operacyjny Zepp OS, który został zaktualizowany do wersji 2.0. (w modelach GTR 3, GTR 3 Pro jest Zepp OS. 1.0).

Co zmieniło się po aktualizacji? Przede wszystkim producent zapewnia, że system jest bardziej wydajny, płynny i stabilny, a przy tym zużywa mniej energii.

Rozbudowano możliwość personalizacji systemu – na przykład można teraz wybierać układ, w którym ma być wyświetlane menu aplikacji lub wybierać bardziej żywą lub naturalną tonację kolorów i przełączać się między stylami do woli.

Zepp OS. 2.0 posiada jeszcze bogatszy ekosystem miniaplikacji. Do dyspozycji są między innymi aplikacje: GoPro, HomeConnect, BMI, Asystent ciążowy, Mycie zębów, Latarka SOS, Kalkulator, Kalendarz, Notatnik, Nawigacja Wear, Notify for Maps, a nawet gry na smartwatch chociaż nie wiem komu to potrzebne. Według producenta ilość aplikacji ma się cały czas powiększać w co jestem w stanie uwierzyć, ponieważ na GTR 3 Pro w momencie premiery dostępnych było około 15 aplikacji, a teraz jest ich około 60, więc prawdopodobnie ich ilość będzie się nadal zwiększała.

 

Czas pracy na baterii

GTR 4 posiada wbudowaną baterię o powiększonej pojemności 475 mAh (GTR 3 oraz GTR 3 Pro miały 450mAh). W połączeniu z mniej energochłonnym systemem Zepp OS 2.0 czas pracy na baterii w trybie standardowego użytkowania ma wynosić 14 dni.

14 dni w standardowym trybie użytkowania. Co oznacza standardowy tryb użytkowania?

Co ważne, producent dokładnie określił co oznacza standardowy tryb użytkowania:

„Typowy scenariusz użytkowania: monitorowanie tętna jest często włączone i dokonuje pomiarów w odstępach 10-minutowych, włączone monitorowanie snu; wybrana statyczna tarcza zegarka; domyślna jasność ekranu; 15 minut rozmów telefonicznych przez Bluetooth tygodniowo, 30 minut odtwarzania muzyki; 150 wiadomości wysyłanych dziennie; otrzymywanie 3 powiadomień o połączeniach dziennie; podnoszenie nadgarstka, aby zobaczyć czas zegarka 100 razy; badanie poziomu tlenu we krwi 5 razy dziennie; operacje na jasnym ekranie przez 5 minut dziennie; GPS działający przez 90 minut tygodniowo.”

Jak możemy zauważyć, zegarek wytrzymuje na baterii 14 dni w dokładnie określonych warunkach. W zależności od indywidualnych ustawień zegarka czas pracy na baterii może być bardzo różny. Duży wpływ na zużycie baterii ma np. ustawiona tarcza zegarka – jeśli ustawimy tarcze animowaną, z pewnością czas pracy na baterii znacznie się skróci. Tak samo, jeśli ustawimy pomiar tętna co 1 minutę a nie co 10 minut to również będzie to miało duży wpływ na zużycie baterii. Przy najgorszych dla żywotności baterii ustawieniach ten czas pracy może wynosić np. 3 dni a nie 14. Tak samo w drugą stronę – przy odpowiednich ustawieniach zegarek może wytrzymać na baterii nawet 24 dni (w trybie oszczędzania energii).

Znaczny postęp w stosunku do GTR 3 jest zauważalny w czasie pracy w trybie włączonego GPS. W GTR 3 oraz GTR 3 pro było to 35 godzin, natomiast w GTR 4 jest to aż 44 godziny pracy na baterii podczas ciągle włączonego GPS (w trybie zrównoważonej dokładności GPS), co jest całkiem niezłym wynikiem.

Podsumowując, czas pracy w poszczególnych trybach wynosi odpowiednio:
 • 14 dni – Standardowe użytkowanie
 • 7 dni - Intensywne użytkowanie
 • 24 dni – Tryb oszczędzania baterii
 • 50 dni – Tryb zegara
 • 25 godzin - Tryb wysokiej dokładności GPS
 • 44 godziny - Tryb zrównoważonej dokładności GPS
 • 52 godziny - Tryb oszczędzania energii GPS

 

 

Wyświetlacz AMOLED

Amazfit GTR 4 wyposażono w wyświetlacz AMOLED o przekątnej 1,43 cala i rozdzielczości 466x466 pikseli. Zagęszczenie pikseli screen-to-body wynosi 326 PPI. To pierwszy w branży smartwatch z technologią antyodblaskową na szklanej osłonie ramki. Dodatkowo, wyświetlacz wyposażono w powłokę zapobiegającą pozostawianiu odcisków palców.

Wyświetlacz stworzony w technologii AMOLED wizualnie prezentuje się o wiele lepiej niż wyświetlacz TFT, natomiast nie jest tak świetnie widoczny w pełny słońcu jak wyświetlacze stworzone w technologii TFT. Coś za coś, nie możemy mieć wszystkiego – choć jest producent, który się z tym nie zgadza i stworzył podwójny wyświetlacz tj. zarówno AMOLED jak i TFT w jednym zegarku – takie rozwiązanie zastosowano np. w Garmin Epix 2 – z tym, że ten smartwatch kosztuje około 4000zł ;p

Funkcje sportowe i zdrowotne

GTR 4 obsługuje ponad 150 trybów sportowych, inteligentnie rozpoznaje 8 dyscyplin sportowych oraz 10 wariantów dyscyplin siłowych co może być przydatne dla ćwiczących na siłowni. Smartwatch powinien sam policzyć liczbę powtórzeń i serii poszczególnych ćwiczeń.

Dodano możliwość synchronizacji danych treningowych z aplikacjami adidas Running i Strava

Po zakończeniu treningu algorytm statusu treningu PeakBeats™ pokaże Ci dane, w tym maksymalny pobór tlenu (VO2 Max), czas pełnej regeneracji organizmu, obciążenie treningowe i efekty treningu, aby pomóc Ci zrozumieć czynniki, które wpływają na regenerację, postępy oraz ogólną kondycję i wytrzymałość.

Nowością jest Import plików tras. Dzięki tej funkcji możemy wgrać do zegarka własne pliki tras i nawigować po trasie w czasie rzeczywistym na wyświetlaczu zegarka.

Dodano również tryb biegu po torze i inteligentna korekcja trajektorii co może być szczególnie przydatne dla osób trenujących na stadionie lekkoatletycznym.

BioTracker™ 4.0 – czujnik tętna według producenta jest o 33% dokładniejszy w porównaniu z poprzednikiem.

W tym modelu tak jak w poprzednikach nie zabrakło również czujnika nasycenia krwi tlenem, monitorowania snu, jakości oddychania czy pomiaru poziomu stresu, a także systemu oceny zdrowia PAI.

 

Znacznie ulepszony GPS

Producent zdecydował o ulepszeniu GPS, który był niedopracowany we wcześniejszych modelach, szczególnie w pierwszym GTR, który miał problemy z łapaniem fixa i często gubił zasięg. Teraz ma być o wiele lepiej. W nowym modelu znacznie ulepszono pozycjonowanie. Amazfit GTR 4 wykorzystuje dwuzakresową, kołowo spolaryzowaną antenę GPS oraz aż 6 systemów satelitarnych – producent twierdzi, że teraz lokalizacja jest „w 99% tak dokładna, jak najlepsze ręczne lokalizatory GPS”.

 

Funkcjonalność

Do serii GT 4 wraca możliwość prowadzenia rozmów telefonicznych bluetooth. Już seria 2 miała taką funkcjonalność, jednak w serii 3 zdecydowano się usunąć tą opcję (miał ją jedynie GTR 3 Pro). Tutaj na szczęście ta możliwość wraca.

Niestety nadal nie ma możliwości płacenia zegarkiem zbliżeniowo, czego od zegarka w tej cenie oczekuje wielu od użytkowników. Moim zdaniem jednak, nie jest to niezbędne, ponieważ płacenie telefonem, który i tak zawsze mamy przy sobie jest o wiele wygodniejsze. Sam używałem smartwatch z funkcją płacenia zbliżeniowego i po kilku płatnościach zegarkiem, wróciłem do płatności telefonem, ponieważ było to bardzo niewygodne.

Co bardzo ważne, szczególnie dla osób trenujących, w nowym modelu mamy możliwość słuchania muzyki bezpośrednio z zegarka, bez telefonu, z głośnika zegarka lub z podłączonych do zegarka słuchawek bezprzewodowych. W zegarku jest około 2 GB pamięci na muzykę.

Jest też nowa funkcja znana z zegarków Apple - Dzięki Fall Detection (Wykrywanie upadku) można ustawić automatyczne powiadomienie odpowiedniego kontaktu alarmowego. W sytuacji, gdy przytrafi Ci się nieszczęśliwy wypadek i będziesz potrzebować pomocy, Twój zegarek wyśle do wskazanego kontaktu wiadomość zawierającą informację o Twojej lokalizacji.

Nowością jest również możliwość obsługi kart stałego klienta. Możemy dodać maksymalnie 20 kart członkowskich. Obsługiwane kody obejmują Code 128, Code 39 i kody QR; wsparcie dla UPC A, EAN 13 i EAN 8 zostanie dodane poprzez aktualizację OTA.

 

Podsumowanie i Promocja

Tym razem do nowego modelu serii GTR wprowadzono sporo nowych funkcji w porównaniu do poprzednika. Sądzę, że jego funkcjonalność w połączeniu z biznesowo-sportowym wyglądem spowoduje, że znajdzie się naprawdę wielu chętnych do zakupu tego właśnie modelu.

Jeżeli jesteście zainteresowani jego zakupem to mamy dla Was świetną informację!

Do zegarka otrzymacie GRATIS Wagę analityczną Amazfit Smart Scale !

Normalne cena sugerowana takiej wagi to 249zł, więc solidny gratis! Waga w połączeniu z zegarkiem to naprawdę świetny zestaw do kontrolowania stanu swojego zdrowia. Wagę Amazfit podłącza się do tej samej aplikacji Zepp co zegarek co jest bardzo wygodne.

Ale to nie wszystko! Tylko u nas, do każdego zegarka i wagi dodajemy jeszcze 2 paski wymienne GRATIS!

Są to paski ze skóry ekologicznej w kolorze brązowym, oraz silikonowy w kolorze czarno-czerwonym, które pasują stylistycznie do biznesowego wyglądu GTR 4.

Jeśli znudzi się Wam wygląd oryginalnego paska, to zawsze możecie sobie zmienić, na trochę inny styl w zależności od okazji :)

Serdecznie zapraszamy do zakupów :)

Amazfit GTR 4 Superspeed Black Smartwatch + waga analityczna + 2 paski wymienne GRATIS

A Wy co sądzicie o nowym modelu? Zachęcamy do pisania swoich opinii w komentarzach :)

Komentarze (3)

 • Szymon
  2022-09-16 23:41:19
  Import plików tras nie działa. Nawigacja Wear i Notify for Maps - nie ma takich aplikacji
 • Tomasz
  2022-10-05 22:47:22
  Import tras ma być dostępny w najbliższej aktualizacji. Aplikacje Nawigacja Wear i Notify for Maps są oczywiście dostępne w aplikacji Zepp, zamieszczam screen https://imgur.com/a/FobCBdd

Nowy komentarz